Ks. Rafał Dendys – nowy wikariusz naszej parafii

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Rafała Dendysa – nowego wikariusza, który z dniem 28 sierpnia 2021 roku  zastąpił ks. Krzysztofa Adamskiego.

Ks. Rafał urodził się 19 czerwca 1978 roku w Żywcu. Pochodzi z parafii pw. św. Wojciecha w Jeleśni. Ukończył technikum meblowe w Żywcu. Po maturze w 1998 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W 2004 roku przyjął Sakrament Kapłaństwa z rąk ks. Bp. Tadeusza Rakoczego. Pracował kolejno: 4 lata w parafii Przenajświętszej Trójcy w Rajsku, następnie 5 lat w parafii Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach – Podlesiu oraz ostatnie 8 lat w parafii pw. św. Jerzego w Jasienicy, skąd został skierowany do parafii pw. św. Klemensa w Ustroniu.

W naszej parafii ks. Rafał będzie odpowiedzialny min. za Liturgiczną Służbę Ołtarza, Domowy Kościół oraz będzie katechizował dzieci w Szkole Podstawowej.

Księdzu wikaremu życzymy wielu Łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz darów Ducha Świętego potrzebnych do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.