Msze Świętę z kazaniem dla dzieci – od 5 września 2021

W niedzielę 5 września mogliśmy uczestniczyć w pierwszej w tym roku Mszy Świętej z udziałem dzieci, której przewodniczył i specjalne kazanie wygłosił ks. Michał, nawiązując między innymi do zbliżającej się Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzieci czynnie uczestniczyły, odpowiadając na zadane pytania. Oprawę muzyczną zapewniła nasza schola dziecięca pod przewodnictwem s. Marcji oraz p. Tomka.

Radość wielka, że po prawie roku przerwy mogliśmy wznowić te wyjątkowe spotkania, podczas których dzieci w jeszcze zrozumialszy sposób mogą uczestniczyć w tajemnicy Eucharystii. Na zakończenie każde dziecko otrzymało indywidualne Błogosławieństwo, a także ministranci rozdawali „Ziarenka” – Ewangelię z zadaniami do rozwiązania, które dzieci przynoszą za tydzień, aby uczestniczyć w losowaniu nagród. Ponieważ na pierwszej Mszy Świętej nie było losowania, ks. Michał przygotował słodką niespodziankę – każdy otrzymał „Bożą Krówkę”.

Zapraszamy na kolejną Eucharystię z udziałem dzieci,
w niedzielę 12 września o godz. 10:30 oraz w następne.
Do Zobaczenia!