Pielgrzymowali do Kalwarii Zebrzydowskiej – 18.09.2021

W sobotę 18 września odbyła się tradycyjna Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii wyruszyła grupa ok. 25 osób na czele z księdzem Rafałem. Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią pielgrzymi znów mogli spotkać się u studni z wiecznie żywą wodą, u Stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Mimo mogących pozornie wydawać się  na początku kłopotów z transportem, ok. godz. 8:00 wyruszyli z Ustronia do Najświętszej Matki u stóp Kalwarii. Po przybyciu na miejsce udali się na Dróżki Pana Jezusa, na drogę krzyżową. Trudy „dróżek” pielgrzymi ofiarowali w swoich intencjach. O godz.  12.30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Bp. Roman Pindel – ordynariusz naszej diecezji. Po zakończeniu Eucharystii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń przez obecnych na pielgrzymce małżonków. Następnie każdy z obecnych miał chwilę na modlitwę do Matki Bożej przed Cudownym Obrazem w Bazylice.

Pielgrzymi wracając do Ustronia z ks. Rafałem byli przepełnieni radością. Podczas tej pielgrzymki uświadomili sobie, że okazja zawsze przychodzi z Góry od Pana Boga i należy za wszystko co nas spotyka dziękować i przyjmować to za najlepsze dla nas rozwiązanie.