Młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania – 08.10.2021

W piątek 8 października przeżywaliśmy w naszej parafii piękną uroczystość. Tego dnia ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel podczas Uroczystej Mszy Świętej udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ze względu na pandemię odbyło się to nie co później, niż pierwotnie planowano. Kandydatów przez cały rok przygotowywał ks. Michał.

W koncelebrze razem z ks. Biskupem uczestniczyli ks. Piotr Góra – sekretarz księdza Biskupa oraz Proboszcz naszej parafii – ks. Wiesław Bajger. Na początku w imieniu rodziców głos zabrał Pan Przemysław Korcz – Burmistrz Miasta, który przywitał ks. Biskupa, jednocześnie prosząc o udzielenie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej dla 21 młodych ludzi. Po Ewangelii nastąpił dialog księdza Biskupa z ks. Proboszczem, którego zakończeniem były słowa wypowiedziane przez pragnących przyjąć Sakrament kandydatów:

„Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen!”

Następnie ks. Biskup wygłosił homilię. Bezpośrednio po niej młodzi odnowili przyrzeczenia chrzcielne wyrzekając się szatana oraz wyznając Wiarę w Boga. Po odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego rozpoczęła się centralna część uroczystości.

Nastąpiło włożenie rąk nad młodzieżą przez wszystkich obecnych kapłanów, wśród których byli także nasi wikarzy: ks. Michał, który przygotowywał młodzież do tego dnia oraz ks. Rafał. Ks. Biskup odmówił modlitwę konsekracyjną, po której przyszedł czas na udzielenie Sakramentu Bierzmowania przez namaszczenie olejem Krzyżma Świętego.

Po Komunii Św. młodzi złożyli podziękowanie za udzielony Sakrament, natomiast na zakończenie Mszy Św. ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym Pasterskiego Błogosławieństwa.