Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny – 11.11.2021

W Dniu Święta Niepodległości spotkaliśmy się o godz. 9 00 na Mszy Św. w intencji naszej Ojczyzny. Do ołtarza wyszli trzej kapłani – Ksiądz Proboszcz, ks. Rafał Dendys oraz ks. Piotr Wróbel. Ks. Piotr przyjechał do Ustronia z parafii św. Wojciecha w Jeleśni z grupą chłopców na rekolekcje. W kościele zaprezentowali się bardzo patriotycznie, każdy miał w ręku chorągiewkę i na piersiach emblemat biało-czerwony. Takim innym jeszcze symbolem patriotycznym był wystawiony sztandar, który mamy w Parafii dzięki śp. Bolesławowi Szczepaniukowi. Na początku Eucharystii ks. Wiesław przywitał wszystkich, tak licznie przybyłych do kościoła, bo ważne jest, gdy „każdy człowiek czuje się związany z Ojczyzną”. Kazanie powiedział ks. Rafał. Przypomniał, że świętujemy 103 rocznicę odzyskania niepodległości, i zaznaczył, że największą wartością człowieka jest wolność. A podsumowaniem kazania mogą być słowa – „Bóg daje nam nasze małe Ojczyzny, abyśmy mogli żyć w wolności, miłości i szacunku dla drugiego człowieka”. No i powinniśmy strzec naszej wolności.

Zachęcamy do wysłuchania kazania ks. Rafała:

Za dar wolnej Ojczyzny odśpiewaliśmy radosne, dziękczynne Te Deum laudamus…. Wszyscy zostali zaproszeni przez Księdza Proboszcza na nabożeństwo ekumeniczne do kościoła ewangelicko-augsburskiego, gdzie również ks. Rafał miał powiedzieć kazanie, a potem do przejścia pod Pomnik Pamięci Narodowej. Na zakończenie naszej Mszy Św. zabrzmiało Boże, coś Polskę…

Barbara Langhammer