XX Dni Klemensowe – Koncert Sylwii Hazboun

W środę 10 listopada zostaliśmy zaproszeni do kościoła na koncert Sylwii Hazboun (z domu Cieślar). Na początek zaprezentowała nam pieśń w języku hebrajskim, która była prośbą, aby Pan przyjął nasz śpiew. Usłyszeliśmy też medytację na temat Jerozolimy, autorstwa Sylwii. Słuchając tego można było się przenieść myślami do Jerozolimy i „zobaczyć” Jezusa. „Łączyliśmy” się też z Ewą po jej wygnaniu z Raju, wysłuchaliśmy „Ojcze nasz…” w języku aramejskim, tak, jak Chrystus uczył tej modlitwy, na chwilę „byliśmy” w Betlejem a na koniec w Ogrójcu.

Po tym niezwykłym koncercie większość osób przeszła do sali Czytelni Katolickiej, gdzie po przygotowaniu sobie kawy czy herbaty zobaczyliśmy prezentację zdjęć na temat chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu. Byliśmy w Syrii, Libanie, Palestynie, Izraelu. Tak wyrywkowo, bo trudno zobaczyć w tak krótkim czasie wszystko. Widząc tę biedę ludzką, nie trudno dziwić się, że Sylwia pracuje w Caritas Polska, aby chociaż trochę ulżyć tym ludziom. To spotkanie było bardzo interesujące, a jako, że nie zostały wyczerpane wszystkie tematy Ksiądz Proboszcz już zaprosił Sylwię na kolejne spotkania.

Barbara Langhammer