Odpust ku czci św. Klemensa – 14 listopada 2021

Niedziela 14 listopada 2021 roku to w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Klemensa Papieża i Męczennika – patrona parafii. Z tej okazji kościół został udekorowany, a młodzież przygotowała kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pieczenie i sprzedaż ciast. Szczególnie podziękowania pragniemy skierować do naszych Sióstr Boromeuszek.

Kulminacyjnym punktem była sprawowana o godz. 12:00 Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. Adama Fijołka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Na początku uroczystości ks. Proboszcz przywitał gości: wspomnianego już ks. Adama, a także ks. Antoniego Sapotę – poprzedniego proboszcza naszej parafii i ks. Krzysztofa Adamskiego – niedawnego wikariusza, obecnie pracującego Bielsku-Białej. Kazanie odpustowe głosił ks. Adam Fijołek

Zachęcamy do wysłuchania Słowa Bożego poniżej:

Mszę Świętą uświetnili swym śpiewem nasz parafialny chór „Ave” pod dyrekcją Pani Alicji Adamczyk, a także swoją grą orkiestra z Chybia, która również zagrała krótki koncert po zakończeniu uroczystości.

Po Komunii Św. wszyscy zgromadzeni udali się w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Po powrocie odśpiewano dziękczynne „Te Deum Laudamus…”, a następnie ks. Adam Fijołek udzielił wiernym Błogosławieństwa Eucharystycznego. Na zakończenie liturgii każdy miał możliwość uczczenia relikwii św. Klemensa, co można było również uczynić podczas każdej Mszy Świętej.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Odpustowej składamy serdeczne podziękowania. Dzięki dobrej woli wielu ludzi, uroczystość taka, jak ta może być przeżywana w pełni godnie i radośnie. Bóg Zapłać!