Spotkanie ze św. Mikołajem – 6 grudnia 2021

W poniedziałek 6 grudnia rozpoczęliśmy drugi tydzień naszych spotkań roratnich, które przygotowują nas do przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Na zakończenie Mszy Świętej Roratniej o godz. 18:00 sprawowanej przez ks. Rafała, naszą parafię odwiedził wyjątkowy gość. Był to sam Św. Mikołaj – Biskup Miry w Licji (obecnie w Turcji), znany dobrodziej, który tego dnia jest zawsze najbardziej wyczekiwany, szczególnie przez dzieci. Na początku wszyscy zaśpiewali piosenkę „Mikołaj się zbliża…” i rozległ się dzwonek obwieszczający przybycie Świętego Mikołaja. Po powitaniu Święty Patron dnia dzisiejszego skierował do dzieci kilka słów, zaprosił do zaśpiewania piosenki tegorocznych Rorat, aby następnie obdarować wszystkich smakołykami. Dzieci  podchodziły do Mikołaja, aby otrzymać słodki poczęstunek. Pomocnikami Świętego Mikołaja byli nasi ministranci Ksawery oraz Ignacy, którzy dzielnie trzymali kosze ze słodyczami. Wszyscy z uśmiechem na twarzy opuszczali kościół, radując się ze spotkania z niezwykłym gościem oraz oczekując na kolejne Roraty.

Dla przypomnienia Roraty w naszej parafii odbywają się w następujących dniach:

poniedziałek, środa, piątek – godz. 18:00

wtorek, czwartek, sobota – godz. 6:45