Dziękczynienie za 35 lat kapłaństwa ks. Proboszcza

Każdy jubileusz czy rocznica jest okazją, aby zwrócić do Boga nasze serca i podziękować za łaski w tym czasie udzielone. Z tej okazji w niedzielę 30 stycznia zgromadziliśmy się wokół Ołtarza Chrystusowego wraz z księdzem Proboszczem Wiesławem Bajgerem, który 31 stycznia obchodzi 35. rocznicę Święceń Kapłańskich.

Podczas Uroczystej Eucharystii celebrowanej o godz. 12:00 dziękowaliśmy dobremu Bogu za dar życia, powołania i dotychczasowej posługi duszpasterskiej. Uroczystość swoim śpiewem uświetnił parafialny chór „AVE”. Wraz z ks. Wiesławem Mszę Świętą koncelebrowało ośmiu kapłanów współpracujących na przestrzeni lat i zaprzyjaźnionych z Jubilatem.

Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Prałat Oskar Kuśka ze Strumienia, który przybliżył drogę kapłańską ks. Wiesława rozpoczynając ją od okresu seminaryjnego, poprzez Święcenia Prezbiteratu, które miały miejsce 31 stycznia 1987 roku w Katowicach z rąk bpa Damian Zimonia aż do wieloletniej posługi duszpasterskiej. Pierwszą parafią księdza neoprezbitera była Parafia Św. Klemensa w Ustroniu, do której wrócił jako jej proboszcz po prawie 30 latach. W między czasie, w 1996 roku po 9 latach kapłaństwa został skierowany do budującego się kościoła w Zabłociu, gdzie następnie został proboszczem. W 2011 roku ówczesny biskup ordynariusz Tadeusz Rakoczy skierował go do posługi duszpasterskiej w parafii Wniebowzięcia NMP w Wiśle. Po 5 latach, 2016 roku ks. bp. Roman Pindel wydał dekret posyłający ks. Wiesława do Ustronia. Tym samym historia po wielu latach zatoczyła koła.

Kazanie ks. Prałata Oskara Kuśki w całości możemy wysłuchać poniżej:

Księdzu Proboszczowi, naszemu zacnemu Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia: Błogosławieństwa Boga Wszechmogącego, dużo zdrowia i sił na dalsze lata duszpasterskiej posługi, wielu łask Bożych oraz opieki najlepszej Matki Maryi. Niech poprzez służbę na rzecz ludu Bożego, Twoje życie księże Wiesławie będzie przeniknięte duchem Ofiary Eucharystycznej.

P.M