10-lecie Wieczystej Adoracji w naszej Parafii

20 lutego minęła dziesiąta rocznica uroczystego poświęcenia kaplicy wieczystej adoracji przez ks. bpa Piotra Gregera. Dzisiaj dziękujemy za 10 lat możliwości codziennego adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. To właśnie od 20 lutego 2012 roku codziennie możemy klęknąć i modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o czy mówi dekret ówczesnego Ordynariusza naszej diecezji ks. bpa Tadeusza Rakoczego:

W uroczystości poświęcenia kaplicy razem z ks. biskupem Piotrem brało udział kilkunastu kapłanów, w tym co ciekawe trzech proboszczów naszej parafii: poprzedni – Śp. ks. Leopold Zielasko, ówczesny – ks. Antoni Sapota oraz przyszły – ks. Wiesław Bajger, który posługuje w naszej parafii do dziś, a w tamtym czasie był proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Wisle.

Przy tej jubileuszowej okazji warto przywołać słowa, które dziękując za poświęcenie kaplicy wypowiedział wtedy p. Tomasz Kamiński, przywołał słowa św. Jana Pawła II, który rozpoczynając swój pontyfikat wołał otwórzcie drzwi Chrystusowi. „Czym bowiem stanie się to, co się w tej chwili dopełnia, jak nie realizacją tego duchowego testamentu? – mówił p. Tomasz. – Bo oto właśnie będzie możliwość, poprzez to, że Chrystus otwiera nam drzwi Swojego Przybytku, aby każdy, który przechodzi obok kościoła mógł wejść, uklęknąć przed Najświętszym Sakramentem i adorować Chrystusa, otwierając przed Nim drzwi swojego serca”.