Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne – 2 marca

Środa Popielcowa to dzień, kiedy każdy kto może stara się być w kościele, uczestniczyć w Eucharystii i stanąć w pokorze przed kapłanem, aby ten posypując głowę popiołem przypomniał, że jesteśmy prochem i w proch się obrócimy. Tak się złożyło, że w tym dniu rozpoczęliśmy nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne, których hasłem są słowa – Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce! Rekolekcjonistą jest ks. Piotr Wróbel, pracujący na co dzień w parafii św. Wojciecha w Jeleśni. Kazania głosił podczas każdej Mszy Św.

Rozpoczynając, kaznodzieja zachęcał nas, aby czas rekolekcji był naszym czasem, takim, kiedy warto podjąć jakąś intencję, najlepiej o pokój.

Ksiądz Piotr pouczył nas, że rekolekcje to też czas, okazja zobaczenia co należy zrobić, zmienić, aby być lepszym. Zwracając się do nas bracia i siostry, przypomniał, że jesteśmy wszyscy ochrzczeni, czyli jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie i dlatego należy Chrystusowi oddać serca. Rekolekcjonisty prosił też, aby być człowiekiem, który podoba się Bogu.

Zachęcał nas, aby zastanowić się i odpowiedzieć na trzy pytania – co w tym Wielkim Poście będzie moją szczególną modlitwą. Po drugie, co będzie moim postem, czyli z jakim nałogiem mam zawalczyć i po trzecie co w tym Wielkim Poście moją jałmużną.

Na koniec kazania usłyszeliśmy, że powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie – co po mnie zostanie?

Zachęcamy do wysłuchania tego wartościowego kazania poniżej:

Na Mszę Świętą o godz. 16:30 do kościoła zostały zaproszone w szczególności dzieci, które z zaciekawieniem słuchały ks. Piotra, który podczas Eucharystii skierował do nich specjalne słowo.

Pierwszy dzień naszych rekolekcji zakończyliśmy o godz. 21:00. Odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Następnie czuwaliśmy przed obrazem Matki Bożej. ks. Piotr wygłosił krótką konferencje. Na zakończenie otrzymaliśmy Błogosławieństwo, a ks. Proboszcz zaprosił nas do uczestnictwa w kolejnych dniach rekolekcyjnych.  Zaśpiewaliśmy pieśń „Zapada Zmrok…”

Całe Nabożeństwo Wieczorne możemy wysłuchać poniżej: