II dzień Rekolekcji – Nauki dla dzieci oraz kobiet

W czwartek 3 marca. w drugi dzień Rekolekcji Wielkopostnych,  spotkaliśmy się już o godz. 7:00 na Mszy Świętej podczas której prowadzący tegoroczne rekolekcje – ks. Piotr Wróbel wygłosił kazanie skierowane do wszystkich. Nauka Ogólna była również głoszona na pozostałych Mszach Świętych.

Nauka drugiego dnia również nawiązywała do Słowa Bożego. Na samym początku padło pytanie – czy ja wierzę w słowo Boże, czy słucham Go? Jeśli tak nie jest, to nic w naszym życiu się nie zmieni. Bóg daje nam wolność, ale nie jest Mu wcale obojętne, jaki kierunek obierzemy.

Była mowa o cierpieniu, o krzyżu i stwierdzenie, że każdy kto niesie krzyż osiągnie życie wieczne. I ważne na koniec stwierdzenie – życie bez Jezusa nie ma sensu.

Całą naukę ogólną możemy wysłuchać poniżej:

W tym dniu odbyła się także nauka stanowa dla kobiet oraz nauka dla dzieci.

I tak o godz. 16:00 w kościele zgromadziły się dzieci z klas I-IV szkół podstawowych, aby uczestniczyć w specjalnym spotkaniu. Ks. Piotr od początku zjednał sobie dzieci zapraszając je na stopnie ołtarza, aby stworzyły wspólny krąg, dzięki któremu wszystko dobrze będą widzieć. Na początku, nawiązując do wczorajszego kazania dzieci usłyszały, że Wielki Post to taki specjalny czas poprawiania samego siebie. Dzieci wspólnie z ks. Piotrem złożyły drogowskaz – krzyż, który poprowadził wszystkich Drogą Krzyżową. Zgromadzone dzieci wspólnie przeszły drogę wzdłuż stacji zawieszonych w całej świątyni. Oprawę muzyczną podczas spotkania oraz Drogi Krzyżowej zapewnił niezawodny p. Tomek. Na zakończenie klasy IV mogły przystąpić do spowiedzi oraz przyjąć Komunię Świętą.

Całe spotkanie dla dzieci z klas I-IV możemy wysłuchać poniżej:

Natomiast po Mszy wieczornej w kościele pozostały kobiety, aby wsłuchać się w naukę stanową, która rozpoczęła się od zwrócenia się do Maryi, Matki Boga i naszej. Odmówiliśmy modlitwę, a potem była niezwykle „treściwa” nauka. Otrzymaliśmy receptę na szczęśliwe życie, oparte na słowie MATKA. Poszczególne litery tego słowa były analizowane, np. M, która znaczy miłość i wszystko, co z nią jest związane.

Naprawdę warto wysłuchać tej nauki:

Na zakończenie drugiego dnia rekolekcji ponownie udaliśmy się przed obraz Matki Bożej, aby wyśpiewać Apel Jasnogórski i wysłuchać konferencji ks. Piotra.

B.L i P.M