Trzeci i zarazem ostatni dzień Rekolekcji – 4 marca

W piątek 4 marca przeżywaliśmy trzeci i zarazem ostatni dzień naszych rekolekcji, które prowadził ks Piotr Wróbel. Tego dnia przypadało również Święto św. Kazimierza Królewicza. Podczas każdej Mszy Św. można było wysłuchać kolejnej nauki, która także nawiązywała do Słowa Bożego. Najważniejsza była jednak zachęta, aby podjąć postanowienie by przez cały Wielki Post mieć kontakt ze Słowem Bożym, aby Pismo Św. Było dla nas ważne i aby wiedzieć, dla Kogo mam żyć. Na zakończenie Rekolekcji ksiądz Piotr udzielał wszystkim zebranym Błogosławieństwo.

Zachęcamy do wysłuchania ostatniej nauki ogólnej

O godz. 16:00 na spotkanie rekolekcyjne zostały zaproszone dzieci, tym razem z klas V-VIII szkół podstawowych. Dzieci wzięły również udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a także mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz Komunii Świętej.

o godz. 17:30 ks. Rafał przewodniczył parafialnej Drodze Krzyżowej. W kościele zgromadziło się wielu parafian, którzy skorzystali z możliwości uczestnictwa w pierwszym w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwie pasyjnym.

Po Mszy Św. wieczornej w kościele pozostali mężczyźni chcący uczestniczyć w niezwykle ciekawej nauce stanowej. Na początku ks. Piotr mówił, o tym że Bóg stworzył mężczyznę, aby był zawsze liderem rodziny, żywicielem jej i obrońcą. Każdy mężczyzna w domu jest zawsze obrazem Pana Boga dla jego rodziny, a zwłaszcza dla dzieci. W dalszej części konferencji mowa była o tym, że sposób w jaki ojciec szanuje i kocha swoją żonę wpływa zasadniczo na sposób, jak to będą robić jego synowe w osobistym życiu. Rola Ojca wobec dzieci jest dzisiaj bardzo potrzebna. Trzeba zachęcać, dodawać otuchy, pomagać przezwyciężać wszelkie stresy, a najprościej poświęcać im swój czas. ks. Piotr wspomniał również, jak religijność dzieci uwarunkowana jest religijnością rodziców, ale przede wszystkim ojca.

Całość tej ciekawej konferencji poniżej:

Z kolei o godz. 20:00 została odprawiona Msza Święta w intencji młodzieży. Niestety niewielu młodych ludzi skorzystało z okazji wzbogacenia się słowem rekolekcyjnym, niemniej Ci, co przyszli do kościoła na pewno nie żałowali. Ks. Piotr jak zwykle w ciekawy sposób oraz bezpośredni kontakt z młodymi przybliżał im Słowo Boże.

Ostatnim punktem dnia był tradycyjny Apel Jasnogórski, który o godz. 21:00 zaśpiewaliśmy przed obrazem Matki Bożej. Ks. Piotr wygłosił konferencję, po której odmówiliśmy dziesiątkę Różańca. Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował obecnym za udział w rekolekcjach, a ks. Piotr wszystkim Błogosławił.