Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – 19 marca

19 marca obchodzimy w Kościele Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Św. Józef, choć pochodził z rodu Dawida, był zwyczajnym rzemieślnikiem. Świętemu Józefowi została powierzona misja roztoczenia ojcowskiej opieki nad poczętym z Ducha Świętego Jednorodzonym Synem Bożym Jezusem Chrystusem. Obecnie jest patronem Kościoła powszechnego, a także małżeństw, rodzin, dobrej śmierci.

Powierzamy modlitwie wszystkich imienników św. Józefa. Szczególnie polecamy ks. Józefa Dziurskiego – emeryta Diecezji Sosnowieckiej, który jest częstym gościem w naszej parafii.

Kazanie w dniu dzisiejszym wygłosił ks. Proboszcz Wiesław Bajger, który ubrany był w ornat ze św. Józefem podarowany przez rodziców dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą w ubiegłym roku.
Zachęcamy do wysłuchania kazania: