Poświęcenie książeczek – 20 marca

Trwają przygotowania do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. Uroczystość ta w tym roku odbędzie się odpowiednio 8 i 15 maja. Po poświęceniu dzieciom różańców, medalików oraz świec przyszedł czas na poświęcenie książeczek „Chwalcie Pana”. Z tej okazji dzieci, które przygotowują się do przyjęcia tego Sakramentu zostały zaproszone w niedzielę 20 marca na Mszę Św. o godz. 10:30, podczas której ks. Rafał, który wspólnie z s. Marcją przygotowują dzieci do tego ważnego dnia, poświęcił książeczki. Następnie po zakończonej Eucharystii rozdał je młodym kandydatom. Ponieważ była to także tradycyjna Msza Św. z udziałem dzieci, nie zabrakło specjalnego kazania, który również wygłosił ks. Rafał.

Dzieci wkroczyły w bezpośredni etap przygotowań. Już niedługo Pierwsza Spowiedź, próby, a w maju piękna uroczystość, która zawsze jest wielkim świętem w parafii.

P.M