Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z Panem Bogiem

W czwartek 1 września we wszystkich placówkach oświatowych rozpoczęto nowy rok szkolny. Nie byłoby to godne rozpoczęcie bez Pana Boga, dlatego o godz. 18:00 zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, która była sprawowana w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli, oraz rodziców. Wcześniej w środę oraz przed rozpoczęciem Mszy Św. można było skorzystać z sakramentu pokuty. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Rafał, który także wygłosił słowo Boże. Liturgię Słowa przygotowali katecheci. Po kazaniu nastąpiło poświęcenie przyborów szkolnych (tornistrów, plecaków, piórników, itp.) uczniom klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. Rafał udzielił wszystkim, a w szczególności dzieciom uroczystego błogosławieństwa.

Napełnieni Duchem Świętym dzieci oraz młodzież ochoczo mogą przystąpić do zdobywania jakże potrzebnej do rozwoju – wiedzy.

U W A G A !

Od najbliższej niedzieli tj. 4 września wracają Msze Św. z udziałem dzieci o godz. 10:30, podczas których do dzieci zostaje skierowane specjalne słowo, a także pod koniec każdej Mszy zostają rozdane „Ziarna” – cotygodniowe zadania związane z odczytywaną Ewangelią oraz rozlosowane upominki. Chodzą także słuchy, że podczas Mszy Św. pojawi się długo niewidziany, a przed pandemią zawsze obecny gość 🙂

Serdecznie zapraszamy już dzisiaj wszystkie dzieci
oraz młodzież do udziału w spotkaniach poszczególnych grup:

Ks. Michał zaprasza na spotkania w ramach młodzieżowej grupy „KALEB” w każdy piątek o godz. 19:00 w salce (wcześnie o godz. 18:00 Msza Święta).

Ks. Rafał zaprasza chłopców do wstąpienia do grona MINISTRANTÓW – spotkania kandydatów odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy Św. (ok. 18:30)

Poza tym spotkania wszystkich ministrantów oraz lektorów odbywają się w soboty o godz. 10:00

Siostra Marcja z kolei zaprasza dziewczynki do DZIECI MARYI – spotkania tej grupy odbywają się również w soboty o godz. 10:00

Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność nasza parafialna SCHOLA DZIECIĘCA. Zapraszamy do uświetnienia śpiewu podczas liturgii i nie tylko. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9:30 w salce, następnie schola bierze czynny udział we Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 10:30.

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W ŻYCIE NASZEJ PARAFII. DO ZOBACZENIA!

Paweł Matuszka