Msza Święta z udziałem dzieci – 4 września

W niedzielę 4 września o godz. 10:30 mogliśmy uczestniczyć w pierwszej w nowym roku szkolnym Mszy Świętej z udziałem dzieci. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał, który wygłosił także specjalne słowo skierowane do dzieci (można wysłuchać poniżej). Podczas tej Mszy Św. pojawił się długo niewidziany, ale jakże wytęskniony miś „Bibluś”, który przed pandemią w każdą niedzielę odwiedzał dzieci w swoich domach, aby wspólni czytać słowo Boże. Miś wrócił i wybrał sobie już miejsce przy ołtarzu, skąd będzie obserwował i uśmiechał się do wszystkich dzieci. Na razie nie będzie jednak gościł w naszych domach. Być może przyjdzie na to jeszcze czas później.

Na zakończenie Mszy Świętej dzieci otrzymały indywidualne błogosławieństwo, a także „Ziarenka” – karteczki z Ewangelią oraz zadaniem, które będą nam towarzyszyć w każdą niedzielę. Rozwiązania dzieci przynoszą w kolejne niedziele, gdzie rozlosowane zostaną tradycyjne drobne nagrody.

Po zakończonej Eucharystii ks. Rafał zaprosił dzieci do wspólnego zdjęcia z naszym misiem. Z zaproszenia dzieci ochoczo skorzystały, mając nadzieję, że miś jeszcze powróci do pielgrzymowania w ich domach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI
DO UDZIAŁU W CO NIEDZIELNYCH MSZACH ŚW.
ZE SPECJALNYM KAZANIEM DLA DZIECI O GODZ. 10:30