Święto Niepodległości – 11 listopada

fot. E. Langhammer

W piątek 11 listopada, o godz. 9:00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Okazją do tego była 104. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu szczególnie modliliśmy się za naszą Ojczyznę, dziękują za to, że możemy żyć w wolnym kraju, jednocześnie wspominając tych, którzy oddali za tę wolność swoje życie.

fot. E. Langhammer

Mszy Świętej przewodniczył ks. Tomasz Sroka z Cieszyna w koncelebrze razem z ks. Proboszczem Wiesławem Bajgerem. Na początku ks. Proboszcz przywitał wszystkich przybyłych do naszej świątyni, w tym Władze Samorządowe naszego miasta na czele z Sekretarzem Miasta – p. Ireneuszem Stańkiem ora zastępcą przewodniczącego Rady Miasta – Panią Jolantą Hazuką, a także radnych powiatowych i miejskich, przedstawicieli organizacji kombatanckich, społecznych i politycznych, gości i mieszkańców naszego miasta.

fot. E. Langhammer

Słowo Boże podczas Eucharystii wygłosił ks. Tomasz. Zachęcamy do jego wysłuchania poniżej.

fot. E. Langhammer

Po Komunii zaśpiewaliśmy dziękczynne „Te Deum laudamus…”, a na zakończenie „Boże coś Polskę…”

Po zakończeniu Mszy Świętej, księża wraz z władzami naszego miasta udali się do kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Ap. Jakuba Starszego. Tam zostało odprawione Nabożeństwo Ekumeniczne, podczas którego kazanie wygłosił ks. Tomasz Sroka. Następnie zgromadzeni udali się w uroczystym pochodzie pod Pomnik Pamięci Narodowej znajdujący się za Urzędem Miasta, gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości. Kwiaty w imieniu duchowieństwa złożyli proboszcz parafii ewangelickiej – ks. Dariusz Lech oraz wikariusz naszej parafii ks. Michał Wójcik.

Paweł Matuszka