Jubileusz 30-lecia pracy Pani Alicji Adamczyk

W piątek 11 listopada na godz. 16:15 zostaliśmy zaproszeni do naszego kościoła na kolejne wydarzenie w ramach XXI Dni Klemensowych. Na ten dzień zapowiedziane zostały obchody 30-lecia pracy p. Alicji Adamczyk z naszym chórem „AVE”.

Najpierw przywitaliśmy grupę dzieci z Czeskiego Cieszyna. Był to zespół „Trallala”, którym dyrygowała p. Beata Brzóska. Dzieci nas zachwyciły, ich występ był wspaniały i na pewno ucieszył też p. Alicję, na zaproszenie której przyjechały do nas. Po ich występie, nagrodzonym burzliwymi oklaskami, w oczekiwaniu na nasz chór „AVE” wysłuchaliśmy ciekawych improwizacji muzycznych na saksofonie pan Jana Siwego.

Następnie stanęli przed nam chórzyści, którymi dyrygowała p. Alicja, a akompaniował wspomniany już Jan Siwy. Chórzyści wyśpiewali kilka pieśni, na ogół nam już znanych, ale jak zawsze pięknie wykonanych.

Nadszedł czas życzeń. Jako pierwszy podszedł Kolega-Chórzysta, po którym ks. prob. Wiesław Bajger odczytał list gratulacyjny od naszego biskupa Romana Pindla, w którym były zawarte i podziękowania za ten czas pracy, i gratulacje, a także życzenia dalszej, owocnej współpracy z chórem. Ksiądz Proboszcz pogratulował też w imieniu naszej wspólnoty parafialnej, również życząc owocnej przyszłości. Do życzeń dołączył się nasz poprzedni proboszcz, ks. Antoni Sapota. Przypomniał też wspólne wyjazdy i podziękował za ten wspaniały czas. Potem były gratulacje od Urzędu Miasta Ustroń, od byłego akompaniatora Andrzeja Sikory, od Chóru Ewangelickiego i od Estrady Ludowej Czantoria.

Następnie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali pieśń „Boże coś Polskę…” Na koniec ks. Proboszcz zaprosił wszystkich chętnych na poczęstunek do sali Czytelni Katolickiej. Tam były pyszne kanapki, które dostaliśmy od Restauracji BaHus oraz ze sklepu Rybka. Było też ciasto od p. Michała Polaczka.

B. Langhammer

Zachęcamy do wysłuchania tego wyjątkowego koncertu: