Przyjęcie do grona ministrantów – 20 listopada

W niedzielę 20 listopada w całym Kościele Powszechnym obchodziliśmy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będąca jednocześnie ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W naszym kościele to dzień rocznicy Konsekracji naszego kościoła (przyp. 20.11.2010 r.). Na Mszy Św. o godz. 9:00 modliliśmy się w intencji chóru „Ave” z okazji przypadającego w najbliższy wtorek wspomnienia św. Cecylii – patronki chórzystów, organistów, scholi, muzyków.

Podczas tej Eucharystii miało miejsce także inne ważne wydarzenie. Do grona ministrantów naszej parafii po rocznym przygotowaniu został włączony Rafał Puzoń, który przed ks. Proboszczem oraz ks. Rafałem – opiekunem Służby Liturgicznej Ołtarza, złożył przyrzeczenia:

Ja, Rafał, dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekam święte czynności ministranta wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej. Tak mi to dopomóż Bóg!

Następnie ks. Rafał nałożył nowemu ministrantowi kołnierz oraz został odśpiewany hymn Służby Liturgicznej Ołtarza – „Króluj nam Chryste…”

Rafałowi życzymy wytrwałości oraz czerpania jak największej radości z pełnienia funkcji ministranta, jednocześnie służąc na chwałę Pana Boga.

Bardzo cieszymy się z każdego nowego ministranta, czekamy także na kolejnych kandydatów. Serdecznie zapraszamy chętnych chłopców do udziału w tym pięknym dziele. Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela ks. Rafał.

Paweł Matuszka