„Wierzę w Kościół Chrystusowy” – RORATY 2022

W niedzielę 27 listopada rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Jest to zarazem początek Roku Liturgicznego.

Już od najbliższego poniedziałku 28 listopada rozpoczynamy tegoroczne Roraty, na które serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci, ale i całe rodziny.

W naszej parafii Msze Święte Roratnie odbywać się będą w dniach:
poniedziałek, środa, piątek o godz. 18:00
wtorek, czwartek, sobota o godz. 6:45

W tym roku tematem spotkań roratnich jest hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Materiały roratnie przygotował „Mały Przewodnik Katolicki” wraz z księgarnią „Św. Wojciecha”. Tegoroczne materiały na Msze św. roratne mają pomóc dzieciom i młodzieży głębiej poznać i pokochać Kościół, którego są najpiękniejszą częścią

W pierwszy dzień Rorat dzieci otrzymają makietę obrazującą Bazylikę św. Piotra w Rzymie do samodzielnego złożenia.

Wokół makiety dzieci będą umieszczać w wyznaczonych miejscach – adwentowo-świąteczne akcenty: odpowiednio ponumerowane gałązki sosny, ostrokrzewu i szyszki, imitujące elementy wieńca adwentowego. Zamieszczone są na nich także fragmenty słowa Bożego zaczerpniętego z czytań mszalnych danego dnia oraz adwentowe zadanie dnia, pomagające dziecku poznać i pokochać Kościół.

Na makiecie Bazyliki św. Piotra zaznaczone jest miejsce na wklejenie zdjęcia kościoła parafialnego, do którego dziecko należy i do którego uczęszcza wraz ze swoimi rodzicami. Serdecznie zachęcamy.

W centrum udekorowanej adwentowo-świątecznymi akcentami makiety Bazyliki św. Piotra niech każda rodzina postawi wigilijną świecę Caritas. Makieta ustawiona na wigilijnym stole ma przypominać nam, że miłość i miłosierdzie świadczone innym ze względu na Jezusa Chrystusa to istota i fundament Kościoła.

Aby dobrze wkroczyć czas spotkań roratnich, zachęcamy do zaznajomienia się z  tegoroczną piosenką: