ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2022/2023

Drodzy Parafianie!

Wzorem zeszłorocznej kolędy chcemy i w tym roku zaproponować Wam dwie możliwości odwiedzin duszpasterskich.

Pierwszą możliwością jest przyjęcie kapłana w swoim domu po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii i wyrażeniu chęci przyjęcia kolędy. poniżej podajemy plan wizyty duszpasterskiej według, którego kapłani będą nawiedzać domy. Związku z tym, bardzo prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do IV Niedzieli Adwentu (tj. 18 grudnia).

Drugą możliwością będzie udział we Mszy Świętej „kolędowej”, Msze Święte będą odprawiane w intencji wszystkich Parafian. Msze Święte odbędę się 10, 11 i 13 stycznia 2023 roku o godzinie 19:00 oraz 12 stycznia 2023 roku o godzinie 10:00.
Ofiary z kolędy chcemy przeznaczyć na odnowienie kamiennych figur przed kościołem.

Związku ze zmianą formy kolędy, już od 3 lat nie były aktualizowane kartoteki parafialne. Zwracamy się więc do Was Drodzy Parafianie o pomoc w aktualizacji tych kartotek. W gazetce parafialnej oraz na stoliku przy wejściu do zakrystii można znaleźć pustą kartotekę, zabrać ją do domu i wypełnić. Poniżej podajemy przykładową kartotekę parafialną oraz krótki opis wspomagający w wypełnieniu.

Jak wypełnić kartotekę parafialną?
1. wpisać dane osobowe (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, wyznanie),
2. wpisać aktualny adres zamieszkania (jeżeli zmienił się, warto dla ułatwienia gdzieś z boku napisać stary adres zaznaczając przy tym, że to już nie jest właściwy adres),
3. opcjonalnie można wpisać numer telefonu i zawód – nie trzeba,
4. należy wpisać datę i miejsce ślubu kościelnego (również warto zaznaczyć inne opcje jak np. ślub cywilny, bez ślubu),
5. wpisujemy tylko te dzieci, które mieszkają z rodzicami i nie założyły własnej rodziny (jeżeli w danym domu/mieszkaniu mieszka więcej rodzin, każda rodzina wypełnia osobną kartotekę),
6. w rubryce inne osoby wpisujemy (wdowy, wdowców, wujków, ciocie) osoby, które mieszkają z nami ale są samotne.
Uzupełnione kartoteki oddajemy w czasie kolędy lub bezpośrednio do rąk księdza po Mszy Świętej „kolędowej”.
Za zrozumienie i ogromną pomoc w tej aktualizacji składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Proboszcz Wiesław Bajger