Dzień Niepodległości – Msza za ojczyznę

Intencją Mszy św. o godzinie 9.00 była modlitwa za naszą Ojczyznę z okazji 105 rocznicy uzyskania niepodległości.

Na początku Ksiądz Proboszcz przywitał wszystkich, którzy przyszli do kościoła. Wymienił z nazwiska przedstawicieli Władz Miasta, w tym burmistrza pana Przemysława Korcza.

Kazanie powiedział proboszcz parafii NMP Królowej Polski z Hermanic o. Maciej Niedzielski. Przypomniał tych, którzy walczyli o polskość, nie tylko żołnierzy, ale też pisarzy, poetów.

Zaznaczył, byśmy zawsze dbali o Ojczyznę, by Polska zawsze była wielka, dbająca o pokój na świecie. To my powinniśmy dawać świadectwo jedności, miłości i pokoju.

Na koniec Eucharystii zostało zaśpiewane Te Deum… a przed odejściem księży od ołtarza Boże coś Polskę.

Wszyscy zostali zaproszeni do kościoła ewangelickiego na nabożeństwo ekumeniczne a potem do przejścia pod Pomnik Pamięci Narodowej. Tam po krótkich przemówieniach zostały złożone wieńce i kwiaty.

B. Langhammer