I Komunia Święta – 12.05.2019

12.05 w Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywaliśmy w naszej parafii piękną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dla społeczności parafialnej to wielka radość i duma. Parę  minut przed godz. 10:30 na dziedzińcu kościoła zebrały się dzieci, rodzice, księża, służba liturgiczna oraz goście. Dzieci otrzymały błogosławieństwo oraz zostały pokropione Wodą Święconą, po czym procesyjnie przeszły do Kościoła, gdzie uczestniczyły w Uroczystej Mszy Świętej, podczas której po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w postaci Komunii Świętej. Mszę Świętą sprawowali: ks. Proboszcz Wiesław Bajger oraz ks. Krzysztof Adamski.
O godz. 16:00 dzieci ponownie zebrały się w Kościele, aby uczestniczyć w Nabożeństwie Dziękczynnym. Na zakończenie otrzymały Pamiątkę I Komunii Świętej.
Dzieci do dzisiejszej Uroczystości zostały przygotowane przez ks. Krzysztofa oraz s. Marcję.
Rozpoczął się Biały Tydzień, gdzie codziennie dzieci będą uczestniczyć w Nabożeństwie Majowym oraz we Mszy Świętej. Otoczmy wszystkie dzieci modlitwą.