Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 11.06.2020

W czwartek przeżywaliśmy Boże Ciało. Był to całkowicie inny dzień od tych, które są w naszej pamięci. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie odbyła się tradycyjna procesja ulicami miasta. W prezbiterium stanął okolicznościowy ołtarz, przy którym po dopołudniowych Mszach Świętych były odmawiane modlitwy – po każdej Mszy Św. związane z jednym ołtarzem. Była odczytana stosowna Ewangelia i modlitwy z prośbą do Pana o błogosławieństwo – ludziom, wykonywanej przez nich pracy oraz o zaprzestanie pandemii. Na koniec każdej modlitwy było błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Msza Święta o godz. 7:30
Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa z I Ołtarza
 

Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa z II Ołtarza

Msza Święta o godz. 10:30
Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa z III Ołtarza

Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa z IV Ołtarza