Półkolonie 2021 Dzień 6 – Dziękczynienie 14 sierpnia

W sobotę 14 sierpnia w szóstym i niestety ostatnim dniu tegorocznych półkolonii spotkaliśmy się na pikniku rodzinnym, podczas którego dziękowaliśmy za ten piękny i owocny czas. Na początku do ręki gitarę wziął ks. Krzysztof, który zaprosił dzieci oraz rodziców do wspólnego śpiewu na część Pana. Następnie wszyscy usiedli przy stole, aby zakosztować przygotowanych smakołyków.

Nadszedł czas podziękowań. Pierwsze słowa dziękczynienia skierował ks. Proboszcz, który podziękował wszystkim czynnie uczestniczącym w przygotowaniu i realizacji półkolonii. Na wstępie wszystkim uczestnikom, a dalej ks. Krzysztofowi – kierownikowi półkolonii, Pani Iwonie Werpachowskiej wraz ze współpracownicami Panią Magdaleną oraz Panią Sylwią, klerykowi Adamowi, wszystkim wolontariuszom oraz młodzieży. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Pań kucharek, które przez cały tydzień w pocie czoła przygotowywały dla wszystkich uczestników przepyszne posiłki. Półkolonie nie mogły by się odbyć bez sponsorów i rodziców, którym również ks. Proboszcz serdecznie podziękował. Wyrazy wdzięczności w stronę organizatorów skierowali również uczestnicy.

Po wielu słowach dziękczynienia przyszedł czas na pyszną kiełbaskę z grilla. Po zjedzonym posiłku, dzieci nabrały nowych sił i postanowiły udekorować plac kościelny poprzez malowidła kredą. Specjalną niespodziankę przygotowały dla odchodzącego wkrótce z naszej parafii ks. Krzysztofa malując słowa: „ŻEGNAMY KSIĘDZA KRZYSZTOFA. DZIĘKUJEMY!” oraz dołączając wielkie serce. Msza dziękczynna za czteroletnią posługę w naszej parafii zostanie odprawiona w niedzielę 22 sierpnia o godz. 10:30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zakończyliśmy tegoroczne, jak najbardziej udane półkolonie. Krótko podsumowując ostatnie sześć dni można śmiało powiedzieć, że były one dniami pełnymi atrakcji, wrażeń i radości. Dzieci odwiedziły muzeum regionalne w Jaworzynce, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Hermanice, Agroturystykę w Brennej oraz Park Miniatur i Warownię w Inwałdzie, aby ostatniego dnia spędzić radosny czas na terenie parafii.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na półkolonie w przyszłym roku. Bóg Zapłać wszystkim za wszelką dobroć, której nie brakowało.