Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny – 15.08.2021

15 sierpnia, przeżywaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także Święto Wojska Polskiego. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i żołnierzy, żyjących i tych, którzy polegli broniąc naszego kraju, odprawiona została o godz. 1030 przez Księdza Proboszcza. Na początku Ksiądz Proboszcz przywitał Zastępcę Burmistrza Miasta Ustroń – Panią Dorotę Fijak, Radnych Miejskich oraz Powiatowych, Kombatantów oraz wszystkich Parafian i Gości. Zachęcił do modlitwy w intencji Ojczyzny i wszystkich, którzy jej bronili i obecnie dbają o jej bezpieczeństwo. Mszę Świętą uświetniła orkiestra górnicza. Kazanie powiedział ks. Krzysztof,
a poświęcił je głównie Maryi, która nadal jest dla nas „Znakiem Bożej obecności”. Padło przy tym pytanie, jakie miejsce Maryja zajmuje
w moim, naszym życiu. Nawiązując do dzisiejszego święta Wojska Polskiego, wspomniał bohaterstwo żołnierzy, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Wspomniał też TEGO, który całkowicie oddał się Maryi – kard. Stefana Wyszyńskiego, i przez Maryję podążał do Jezusa. Kazanie możemy posłuchać poniżej:

Po Komunii św., jako dziękczynienie Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny, zostało odśpiewane „Te Deum Laudamus” –  Ciebie Boże wielbimy… Następnie ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesione do kościoła bukiety kwiatów i ziół. Podziękował wszystkim za obecność i modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, a na zakończenie Mszy św. orkiestra zagrała dwie zwrotki hymnu „Boże, coś Polskę…”. Wszyscy obecni w kościele zostali zaproszeni do przejścia pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie miała miejsce część patriotyczna – przemówienia i złożenie kwiatów.