XXI Dzień Papieski oraz poświęcenie dzieciom Różańców

W niedzielę 10 października w całej Polsce przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie Lękajcie się!

Ofiarą do puszek można było wesprzeć Fundusz Stypendialny, który wspiera zdolną i niezamożną młodzież w ramach działań Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W kawiarence „Pod Zielonym Rowerem” oraz na dziedzińcu kościoła młodzi rozprowadzali papieskie kremówki, które razem z ks. Michałem przywieźli prosto z Wadowic. Kremówki rozchodziły się w niesamowitym tempie i po Mszy o godz. 10:30 ostatecznie się skończyły. Warto wspomnieć, że tym razem było ich aż 500 szt., to o wiele więcej niż w latach ubiegłych gdy przywiezionych zostało 150 czy 200 szt. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będzie trzeba przywieść ich jeszcze więcej.

W tym dniu tradycyjnie na godz. 10:30 zostały zaproszone wszystkie dzieci, które podczas kazania wsłuchiwały się w słowa ks. Rafała min. o Dekalogu – Dziesięciu Przykazaniach, obchodzonym Dniu Papieskim oraz Różańcu aktywnie odpowiadając na zadawane pytania.

Podczas tej Mszy Świętej zostały poświęcone Różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. Na zakończenie tradycyjnie rozlosowano nagrody za rozwiązane „Ziarenka”. Dzieci otrzymały indywidualne Błogosławieństwo. Oprawę muzyczną zapewniła jak zwykle niezawodna schola dziecięca.

Trwa miesiąc październik, podczas którego codziennie o godz. 17:30 odmawiamy w kościele Różaniec.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież.