Uroczystość NMP Królowej Polski – Msza za ojczyznę

W środę, w uroczystość NMP Królowej Polski, a także w 323 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostaliśmy zaproszeni do kościoła na Mszę Św. o godz. 10.30 w intencji Ojczyzny. Sprawował ją Ks. Proboszcz, który po podejściu do ołtarza powitał ks. Michała Matuszka z parafii ewangelicko-augsburskiej, Włodarzy Miasta z burmistrzem Przemysławem Korczem oraz Radnych Miejskich i Powiatowych. Przywitał też Poczty Sztandarowe, orkiestrę i wszystkich zgromadzonych w kościele.
Kazanie powiedział ks. Rafał Dendys. Na początku zaznaczył, że przyszliśmy w duchu ekumenicznym, aby podkreślić, że leży nam na sercu dobro Ojczyzny i, że od Maryi chcemy się uczyć jak kochać Polskę. Nawiązując do czytań tego dnia przypomniał, jak Maryja stojąc pod krzyżem, mimo cierpienia, trwała przy Bogu i przyjęła na siebie całą ludzką krzywdę. Siłą Maryi jest to, że zawsze wybiera Boga i stawia Go na pierwszym miejscu. I to stwierdzenie było główną puentą tego kazania – wszystko co chcemy osiągnąć, dostaniemy trwając przy Bogu, tylko podążając za Nim.
Na zakończenie Mszy św. Słowo Boże skierował do nas ks. Michał Matuszek. Mówił, że nasze serca, myśli kierujemy w stronę Boga, dziękując za to, że jesteśmy zgromadzeni w jedności mimo naszej różnorodności.
Przed wyjściem z kościoła odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum laudamus…
Potem wszyscy chętni udali się w pochodzie pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie po przemówieniu Burmistrza zostały złożone kwiaty. Nas reprezentował ks. Rafał Dendys.